2022-04-20 - Wizytacja kanoniczna

Wizytacja kanoniczna

Parafia Rudziczka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe

Wizytacji dokonał ks. Biskup Adam Włodarczyk.

Biskup pomocniczy Archidiecezji Katowickiej

Dnia 02.04.2017r.

„Nie tak szybko płynie rzeka, jak nam szybko czas ucieka”

Dnia 02.04. 2017r w naszej parafii odbyła się wizytacja kanoniczna, której hasłem było:„Nie tak szybko płynie rzeka, jak nam szybko czas ucieka”. Wizytacji dokonał biskup pomocniczy Adam Włodarczyk. Proboszczem parafii był ks. Jan Burek. Wizytację poprzedziły rekolekcje parafialne – wielkopostne.

W niedzielę odprawił Uroczystą Mszę św. Podczas homili zwrócił uwagę na tych , którzy zbłądzili w wierze , obowiazkiem jednak nas ludzi wierzących jest pomóc im się odnaleźć i wrócić na właściwą drogę , drogę do Boga.

„Nie tak szybko płynie rzeka, jak nam szybko czas ucieka”, w tych słowach podkreślił , że wizytacja się skończy ale czas płynie dalej, a czas nawrócenia nie dla każdego jest taki sam, postarajmy się go dobrze wykorzyastać i niech te słowa zapadną nam w pamięć i w chwilach trudnych będą naszym światłem.

Biskup Adam spotkał się z wszystkimi grupami działającymi przy parafii obecnie były to: Rada Parafialna, OAZA Rodzin, ministranci, Koło Misyjne, Krąg Biblijny wszystkim pobłogosławił i dziękował za pracę na rzecz ewangelizacji.

Kolejnym punktem spotkania naszego duszpasterza było spotkanie w szkole (ZSP) pod hasłem:” Bądź pozdrowiony Gościu nasz” z uczniami oraz pracownikami szkoły. Tak szlachetnego gościa powitała w imieniu pracowników szkoły pani Dyrektor Magdalena Merkel. Uczniowie wraz z p. Katechetką M. Kania i p. M. Zyzańską przygotowali krótkie przedstawienie w formie występu artystycznego. Po krótkiej Akademii nasz Duszpasterz spotkał się z pracownikami szkoły przy współnym stole. Spotkanie odbywało się w bardzo przyjemnej atmosferze, a to spowodowało, że biskup Adam musiał odpowiadać na wiele pytań nas nurtujących.

Na koniec wizytacji odbyło się również spotkanie na probostwie przy kawie z różnymi przedstawicielami grup. Była też okazja by zapytać naszego gościa o różne sprawy i problemy. Pani Małgorzata – katechetka otrzymała ocenę pracy katechetycznej. Ksiądz proboszcz podziękował księdzu biskupowi w imieniu swoim i wszystkich wiernych za słowa nam przekazane i zapewnił o modlitwie w jego trudnej pracy duszpasterskiej. Bóg zapłać.