Biografia ks. Leonarda Malornego.

Proboszcza parafii pw. św. Makasymiliana Marii Kolbego

w Rudziczce.

Ks. Leonard Malorny urodził się 22 kwietnia 1958 roku w Brzezinach Śląskich.Tam też ukończył szkołę podstawową i liceum w Piekarach Śląskich. Studia teologiczne rozpoczął w Krakowie tam ukończył 3 lata filozofii na Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie. Roczny staż pracy odbył przy adaptacji gmachu św. Jacka w Katowicach. Obecnie gmach Seminarium śląskiego. Kolejne 3 lata studiów teologicznych odbył już w Katowicach w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym przy Katedrze Chrystusa Króla. Święcenia kapłańskie przyjął 19.04.1984r. Prymicje odbyły się 22 kwietnia 1984 roku w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych w Kościele Najświętszegi Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich.  Pierwszą parafią, na którą został skierowany jako młody ksiądz była parafia św. Anny w Świerklanach dekanat boguszowicki. Tam pracował jako katecheta przy parafii, przygotowywał do służby ministrantów, prowadził dzieci I komunijne. Proboszczem wówczas był św. pamięci ks. Prałat Franciszek Grudniok. Kolejną parafią gdzie skierowano księdza Leonarda Malornego była parafia Miłosierdzia Bożego w Żorach dekanat żorski. Tam przebywał 5 lat. Tu służył pomocą przy budowie kościoła , uczył religii w szkole zawodowej i podstawowej przygotowywał dzieci do I Komunii św. przy parafii. Proboszczem był ks. Stanisław Garbocz. Kolejne 5 lat pracował przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa  w Świętochłowicach – Piaśnikach dekanat świętochłowicki. Pomagał przy budowie kościoła , przygotowywał dzieci do I Komunii św. oraz opiekował się ministrantami. Proboszczem był ks. Józef Palka. Głożyny - Radlin dekanat Niedobczyce w parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi kolejne miejsce służby kapłańskiej. Praca w szkole przygotowanie dzieci do I Komunii św. prowadzenie koła ministrantów. Przez kolejne 13 lat służba przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rogowie dekanat Gorzyce na stanowisku Proboszcza. Praca w szkole przeprowadzenie remontu kościoła oraz nadzorowanie kół przy parafii. Kolejne lata spędził pracując przy parafii w Radzionkowie -Rojcy dekanat Piekary Śląskie. Tam prowadził Koło Dzieci Maryi Koło Pielgrzymkowe, aż do 2018 roku kiedy to objął stanowisko Proboszcza w parafii Rudziczka dekanat Suszec. Kościół pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego.