2023-06-08 - Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało 2023

Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało

 

Dnia 8.06.2023r o godz. 8.00 odbyła się Uroczysta Msza św. Ciała i Krwi Pańskiej tz. Boże Ciało. Mszę św. odprawił ks. Proboszcz Leonard Malorny wraz całą służbą ołtarza. W tym roku ołtarze przygotowali mieszkańcy ul. Szkolnej. Pierwszy ołtarz :”Ja jestem chlebem żywym” przygotowali państwo – Prządka. Drugi ołtarz : „To jest Ciało moje” państwo Żarscy, trzeci:”Zaufaj mi ja wszystkim się zajmę - Jezus” - państwo Godziek i Lubeńczuk, czwarty:”Jestem z wami ,aż do skończenia świata” - państwo Fojcik.

Uroczystość tę uświetniły panie z Koła Gospodyń wiejskich w strojach ludowych. W strojach ludowych także była młodzież i dzieci naszej parafii.

Dzieci komunijne niosły piękne białe lilie , a nasi najmłodsi uczestnicy dzieci w bieli wraz z rodzicami sypały kwiaty przed Przenajświetszym Sakramentem.

Byli obecni ministranci oraz poczty sztandarowe: strażacy , rolnicy, górnicy, Dzieci Maryi oraz Koło Misyjne, a także panie z Kóła Różancowego. W homili ks. proboszcz podkreślał jak ważna jest ta Uroczystość , bo to raz w roku Pan Jezus ukryty w Przenajswiętszym Sakramencie wychodzi do ludzi przychodzi do naszych domów i chce się z nami spotkać.

Przy ołtrzach modliliśmy się za nasze rodziny , za urodzaje, za pokój na świecie, za ojczyznę. Na koniec Mszy św. ks.proboszcz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego by ta Msza św. była uroczyście przygotowana. Bóg zapłać.

 

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Rudziczce katolicka parafia w dekanacie suszeckim, istniejąca od 1986 roku.

Msze święte:
niedzielne i świąteczne godz. 8.00, 10.30, 15.00

w wtorek o godz. 8.00
w pozostałe dni powszednie:godz. 18.00
W niedziele o godz. 14.30- nieszpory.

Spowiedź święta 30 min przed Mszą św.
 

 

tworzenie stron webon.pl