2022-12-08 - Spotkanie wigilijne dzieci i rodziców

Dnia 8.12.2022 r w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętrzszej Maryi Panny uczniom przystępującym do I Komunii św. zostały poświęcone i wręczone medaliki by je z czcią nosili i byli świadkamim Maryi matki i Jezusa. Po Uroczystej Mszy św. udaliśmy się na Wigilię , która odbyła się na sali OSP w Rudziczce. Tam uczniowie naszej szkoły przygotowali scenę Zwiastowania a my uczniowie klasy trzeciej zastanawialiśmy się co by było gdyby Jezus przyszedł do nas dziś. Przy współnym stole wigilijnym ks. proboszcz odczytał fragment Pisma św z Ewangelii Łukasza. P. Małgosia opowiedziała o tradycji i zwyczajacj wigilijnych. Pomodliliśmy się m.in. za ofiary wojny na Ukrainie i na świecie, połamaliśmy się opłatkiem i złóżyliśmy sobie życzenia. Na koniec spotkania przy poczęstunku wraz z p. Mariolą, która przygrywała na gitarze śpiewaliśmy kolędy. I tak w miłej i bardzo przyjemnej atmosferze mijało spotkanie. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękuję za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia.

Opracowała: M. Kania.