2023-05-20 - PIELGRZYMKA

Pielgrzymka rodziców i dzieci pierwszokomunijnych

20.05.2023r

Sanktuarium św. Krzyża na Łysej Górze woj. świętokrzyskie. Jest to najstarsze Sanktuarium w Polsce. Znajdują się tam relikwie Drzewa Krzyża Św. , które podarował Benedyktynom łysogórskim Władysław Łokietek w latach 1306 – 1308.

Od tego momentu pielgrzymowali tu min. Król Władysław Jagiełło, Zygmunt Srary z królową Boną , Jan Kazimierz i wielu innych. W Klasztorze znajdują się muzeum misyjne i muzeum świętokrzyskiego Parku Narodowego. Dziś również pielgrzymuje tu wielu pielgrzymów z Polski i zagranicy by modlić się w świątyni , podziwiać krajobraz i zwiedzać zabytkowy klasztor. W tym roku modlili się tam rodzice wraz ze swymi dziećmi , które przystąpiły do I Komunii św. Pojechało nas 68. W Sanktuarium Mszę św. w koncelebrze odprawił w naszej intencji ks. proboszcz L. Malorny. Pielgrzymkę zorganizowała p. kat. M. Kania. Serdecznie dziękujemy wszystkim pielgrzymom i zapraszamy do udziału w następnych pielgrzymkach.